e interpretacje niestety mogą się różnić. W sytuacji najgorszej wątpliwości ma rozstrzygać sąd. Niestety jest to problem, gdyż linia orzeczenia nie zawsze może być po naszej myśli. My też, czy nasz prawnik, po prostu może się mylić. Wszystko to sprawia, że wiele zagranicznych ekspertów właśnie w tych elementach upatruje prawdziwe minusy polskiego prawa. Trzeba też podkreślić fakt, że tak wiele ustaw, które powstają w Polsce sprawia, iż czasem po prostu nie można tego wszystkiego opanować. Zmiany wprowadzane są tak szybko, że nawet nie ma czasu na reakcję!
Kluczowe informacje przed wizytą u prawnika
Konsultacja prawnicza wymaga nie lada przygotowania nie tylko od samego specjalisty prawa, ale także od nas. Idąc na pierwszą czy kolejną wizytę u fachowca, trzeba przygotować plan rozmowy, wnikliwie zastanowić się nad każdym potencjalnym pytaniem. Wynika to z dwóch względów. Po pierwsze – prawnik ma ograniczony czas i po nas zapewne przyjdzie po poradę kolejny klient. Nie będzie zatem możliwości przedłużenia spotkania. Oczywiście nie zawsze tak jest, ale warto przygotować się na taką ewentualność. Nie warto zatem tracić tego czasu. Trzeba wykorzystać wizytę na tyle, na ile jest to możliwe. Druga kwestia to opłata – porada prawna jest płatna. Czasami płaci się właśnie za taką konkretną poradę i wtedy chcąc uzyskać komplet informacji trzeba po prostu być odpowiednio przygotowanym. Nie wolno niczego pominąć albo zataić!
Kilka zdań o rozprawach w sądzie
W tekście owym poruszamy temat zachowania na sali sadowej. Wynika to z faktu powszechnej niewiedzy na ten temat, która to może przerodzić się nie tylko w wyrzucenie z sali sądowej, ale także w liczne konsekwencje prawne, między innymi grzywny. Zaledwie parę tygodni temu na jednej z sal sądowych w Polsce mężczyzna żuł gumę, co spowodowało nałożenie na niego kary. Był on zdziwiony takim postępowaniem, a przecież jest to rzecz dla wielu oczywista i zrozumiała. Na sali sądowej trzeba zachowywać się odpowiednio, właściwie, z poszanowaniem do pracy innych, ale także z poszanowaniem do powagi instytucji, jaką jest sąd. Utrzymywanie sądownictwa na wysokim poziomie jest w interesie każdego z nas.